Informace o letu balónem

Kdy můžete letět?

Lety probíhají po celý rok, je-li vhodné počasí. Můžete si dohodnout let ve všední den, o víkendu, i ve svátek. Hlavní sezóna vyhlídkových letů je od dubna do října. Pokud chcete letět i mimo sezónu, tedy od listopadu do března, je to možné, ale většinou pouze pokud máte objednaný celý balón jen pro Vaši skupinu pasažérů. Je nutno počítat s tím, že lety balónem jsou závislé na příznivém počasí (a v zimě je letových dnů méně). Nesmí foukat vítr více než 4 m/s, nesmí pršet nebo sněžit a dohlednost musí být minimálně 5 km. Konečné rozhodnutí o provedení letu je vždy na pilotovi balónu, který je zodpovědný za provedení bezpečného letu. Pokud se pilot rozhodne zrušit let pro nepříznivé počasí, mějte na paměti, že je to vždy v první řadě pro bezpečnost Vás – pasažérů!

Jak rezervovat Váš let?

Pro rezervaci Vašeho letu prosíme kontaktovat naši společnost e-mailem na info@balony-olomouc.cz nebo telefonicky na čísle 774 255 585. O naplánování letů můžete požádat i sami, i když máte pouze 1 dárkový certifikát. Při rezervaci uvádějte prosím vždy variabilní symbol Vaší letenky! Rezervace Vašeho letu je závazná a ruší se pouze v případě nepříznivého počasí a pouze ze strany provozovatele.

Jak let probíhá?

Sraz bude v daný čas na startovním místě. Seznámení se s pilotem a posádkou. Po krátkých přípravách se nafukuje balón. Celá příprava balónu k letu je cca 20 až 30 min. Vyhlídkový let balónem trvá cca 1 hodinu (dle podmínek na přistání od 50 do 70 min). Na celou akci je však třeba počítat s cca 3 až 4 hodinami. Proto je balon schopen udělat pouze jeden vzlet ráno a jeden odpoledne (to je odvislé od meteorologických podmínek - ráno nefouká, v poledne vítr zesílí, večer se opět uklidní - neplatí to vždy). Balón letí vždy ve směru větru a místo na přistání hledá pilot až v poslední fázi letu. Balón je sledován doprovodným vozidlem, které zajišťuje návrat pasažérů, posádky a balónu zpět na místo startu. Po přistání probíhá tradiční křest vzduchoplavců ohněm, sektem, větrem a zemí a připijeme si šampaňským na další měkká přistání. Na památku obdržíte křestní list vzduchoplavce. Pokud jsou pasažéři ochotni, jsou nápomocni posádce při nafukování a balení balónu. Obzvláště při balení balónu Vaše výpomoc urychlí Váš návrat zpět na startovní místo.

Jak vysoko poletíme?

Lety provádíme nejčastěji do výšky 300 m nad zemí, kde budete mít nejlepší rozhled na krajinu. Ale řídíme se přáním pasažérů a můžeme letět vysoko a rozhlédnout se daleko do kraje. Samozřejmě vše při dodržení leteckých předpisů.

Jak se vybavit na let?

Doporučujeme oblečení spíše tmavší barvy, staršího vydání a na hlavu kšiltovku, která Vás bude chránit před sálajícím teplem od hořáků. Vyžadujeme pevnou sportovní obuv! Není dovoleno letět v nazouvácích nebo botách na podpatcích. Není nutno se oblékat nějak tepleji, stačí se obléct stejně, jako byste šli například do lesa. Po dobu letu můžete fotit a filmovat.
Piloti Vás před plánovaným termínem letu telefonicky kontaktují a v závislosti na aktuálním počasí potvrdí či zruší let. Pokud máte rezervaci na ranní let, kontaktujeme Vás den dopředu v podvečerních hodinách, u odpoledních letů kolem 14. hodiny v den letu.

Kontaktní údaje

Balóny Olomouc s.r.o.
Kaštanová 1055/14
779 00 Olomouc

Tel: +420 774 255 585
E-mail: info@balony-olomouc.cz

Počasí v Olomouci
Počasí Olomouc - Slunečno.cz

Copyright © 2013 BalonyOlomouc.cz

Designed by: www.vip-net.cz